Objavljen natjecateljski program 10. Star Film Festa

0
335
Foto: C. K.

OBJAVLJEN NATJECATELJSKI PROGRAM 10. STAR FILM FESTA

Već poznati trodnevni zvjezdani festival kratkog filma, ove godine pod sisačko filmsko nebo donosi 38 kratkiša u sklopu natjecateljskog programa.

Anja Kavić i Martina Mladenović koje čine selekcijski tim Star Film Festa su odabrale filmove natjecateljskog programa nadolazećeg jubilarnog desetog izdanja SFF-a, a time su obišle cijeli svijet. Od 31. kolovoza do 2. rujna publici će se na filmskom platnu predstaviti 38 kratkih filmova od ukupno pristiglih 978 prijavljenih filmova, a žiri i publika će dodijeliti čak 11 nagrada onim najboljima.

Među žanrovima dokumentarnog, animiranog, eksperimentalnog, igranog, industrijskog i studentskog filma, sigurno je zaključiti kako nas ove godine očekuje raznolikost tema redatelja i redateljica iz cijelog svijeta – Japana, Indije, Srbije, BiH, Hrvatske, Sjedinjenih Američkih Država, Španjolske, Meksika, Mađarske i mnogih drugih koji će obilježiti desetljeće kratkih filmova pod zvjezdanim sisačkim nebom.

Martina Mladenović je s naglasila kako je ovogodišnja selekcija puna odličnih domaćih i regionalnih filmova, a da animirani filmovi “rasturaju”, što potvrđuje i Anja Kavić koja kaže da taj “nacrtani svijet očito daje više mašte nego surova realnost”.

Detaljan program desetog izdanja Star Film Festa očekujte uskoro, jer će uz sedam sati filmskih projekcija publiku dočekati raznolik program radionica, otvorenih razgovora, programa  za najmlađe uz najbolji soundtrack glazbenog programa.

 

102

Ana Glamuzina

Eksperimentalni

Hrvatska

Amorella

Ivana Šerić

Animirani

Hrvatska

Before Pandemic and War, There Were Bed Bugs and Love!

Nuruzzaman Khan

Dokumentarni

Litva

Burek vs. sirnica

Sandro Toth

Animirani

Hrvatska

Cadim

Luiza Pugliesi Villaça

Animirani

Brazil

Daljne njive

Filip Jembrih

Igrani

Slovenija

Dear Filip

FIlip Zadro

Dokumentarni

Hrvatska

Disko Europa

Marko Plejić

Eksperimentalni

Hrvatska

Dora

Ana Ćulum

Igrani

Crna Gora

Fortissimo

Victor Cesca

Igrani

Francuska

Foxtale

Alexandra Allen

Animirani

Portugal

Franklin

Maddy Stevens

Animirani

USA

I dont belong here

Martin Čičovski

Igrani

Makedonija

I You He/She We You They

Sevin Yaman

Eksperimentalni

Turska

In my mind

Teodora Koledin

Igrani

Srbija

Jeanne’s Audition

Maarten de Bruijne

Igrani

Belgija

Jeste li osjetili?

Tena Petrović

Eksperimentalni

Hrvatska

Kad zaboraviš juli

Sara Radusinović

Igrani

BiH

Komadić slobode

Sara Ristić

Igrani

BiH

Kućica za ptice

Petra Pavetić Kranjčec

Animirani

Hrvatska

Love is a color

Nikolina Žabčić

Animirani

Hrvatska

My Nikola

Martina Marasović

Igrani

Hrvatska

Ne pogađa svaka

Marko Dugonjić

Igrani

Hrvatska

On my bycicle

Océane Lavergne, Benjamin Langagne, Lucas Durot, Pierre Cilluffo, Marine Beuvain, Kerrian Detay

Animirani

Francuska

Overthinker

Nemanja Mladenović

Igrani

Srbija

Pixie song

Simone M. Marinksy

Animirani

Hrvatska

Povratak kući

Nikola Polić

Eksperimentalni

Srbija

Punim plućima

Leila Elhoveris

Dokumentarni

Hrvatska

Raticide

João Niza

Igrani

Portugal

Santorini, the paradise of parkour

Biel Macià

Dokumentarni

Španjolska

That Doesn’t Fit

Ackshaj Anand

Animirani

Indija

The Ant Tower

Lina Machida

Animirani

Japan

The Golden Generation

Kieran Kenlock, Kwame Wilson, Steven Apampa, Yaf Downes

Dokumentarni

Nizozemska

The Uplands

Yvonne Kerékgyártó

Igrani

Mađarska

The Witches

Luis Toriello

Igrani

Meksiko

To the Beyond

Angie He

Animirani

Kanada

Voyage

Tamara Bućan

Eksperimentalni

Hrvatska

Who Ate the Bird

Sasha Tse

Animirani

UK

 

 

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here